0 212 653 11 87.. 0 530 114 84 23

K2 Belgesi Yenileme Süresi

K2 BELGESİ YENİLEME SÜRESİ K2 belgesi yenileme süresi yetki belgenizin bitiş tarihinden itibaren 540 gün içinde yenileme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yenileme ücretleri yenileme yapılan tarihe göre değişmektedir. K2 yetki belgenizin bitiş tarihinden itibaren 270 gün içinde başvuru yaparsanız belge ücretinin %5 ini ödeyerek yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 270 gün ile 540 gün arasında başvuru yapanlar ise %25 ini ödeyerek yenileme işlemini...

K1 Belgesi

K1 BELGESİ Yurt içi nakliyecilik belgesidir. K1 belgesi başvurusu için bazı şartlar mevcuttur. Öncelikli olarak aracı kamyonet olanlar için sadece il içinde kullanılabilen yıldızlı k1 belgesi verilmektedir. Bu belgenin fiyatı 2045 TL dir. Kamyon aracı olanlar için ise Şirketlerden 110 ton azami yüklü ağırlığa sahip araç sahibi olunması şartı konulmuştur. Kamyon sahibi şahıslardan ise 30 ton azami yüklü ağırlığa sahip...

K2 Belgesi

K2 BELGESİ Kendi aracı ile kendi mal ve eşyasını taşıyanların ürettiği malı müşterilerine sevk eden firmaların aracına alması gerekli belgedir. 4925 sayılı kara yolu taşıma yönetmeliği ile düzenlenen K2 yetki belgesi başvuruları için bizimle irtibata geçiniz. K2 belgesi fiyatı kamyon aracı olanlar için 10225 TL ve kamyonet aracı olanlar için ise 1022 TL dir. Yetki belgesine kayıt edilecek araç sayısına...
Geri 1 2 3 4 5 İleri

K2 Belgesi Yenileme

Son Güncellenme : 09 Nis 2013 18:21
k2 belgesi yenileme

k2 belgesi yenileme

K2 BELGESİ YENİLEME

İşlemleriniz için süreç yetki belgenizin bitiş tarihinden 60 gün öncesinden başlar. Dilerseniz yetki belgenizin bitimine 60 gün kala işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bu süreyi geçirenler için ek olarak
”Yetki belgelerinin yenileme işlemleri ile alakalı yayınlanan yönetmelik aşağıdaki gibidir.” 
MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesinin ikinci, üçüncü ve beşinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, aynı maddeye aşağıdaki altıncı fıkra eklenmiştir.
“(2) Yetki belgesi sahipleri tarafından yetki belgelerinin yenilenmesi için yetki belgesinin geçerlilik süresinin sona erdiği tarihten itibaren:
a) 270 takvim günü içinde Bakanlığa yazılı olarak müracaat edilmesi halinde; yetki belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak yenilenir. Yenileme ücretinin, söz konusu 270 günlük süre içinde ve ödeme tarihindeki geçerli yenileme ücreti olarak ödenmesi şarttır.
b) 271 inci takvim günü ile 540 ıncı takvim günü arasında Bakanlığa yazılı olarak müracaat edilmesi halinde ise; yetki belgesi, yenileme ücreti olarak ödeme tarihindeki geçerli tam ücretin %25’i alınır ve bu ücretin ödendiği tarih esas alınarak yetki belgesi yenilenir. Söz konusu yenileme ücretinin belirtilen 271 inci takvim günü ile 540 ıncı takvim günü arasında ve ödeme tarihinde geçerli ücret esas alınarak ödenmiş olması şarttır.

K2 Belgesi Yenileme Ücreti 

Kamyon aracı olanlar için yenileme ücreti

590 TL + Her araç için 98 TL

Kamyonet aracı olanlar için

59 TL + Her araç için 98 TL

K2 Belgesi Yenileme İşlemleri için Gerekli Evraklar

1. İmza sirküsü

2. Ruhsat fotokopileri

3. Şahsın / Şirketlerde tüm ortakların kimlik fotokopileri

4. Şirketler için en son temsil ilzamı gösteren ticaret sicil gazetesi

.

Fakat burada önemli olan belge bitiş tarihinden itibaren araçlarınız yetki belgesiz sayılacağından trafikte yakalanma durumu halinde cezai işleme maruz kalma olasılığıdır. Onun için işlemlerinizi mutlaka süresi içinde gerçekleştiriniz.
Yenileme işlemleri yapılırken belge türüne göre ücretlendirme yapılır. Yetki belgesini alırken indirimden yararlanarak belge almış olanlar yani sadece kamyonet aracı ile belge alanlar yetki belgelerini indirimli ücret üzerinden yenilerler.
Ayrıca 2010 yılında yürürlüğe giren yönetmelikle şirketlerin bünyelerinde yaptıkları adres unvan vergi dairesi temsil sermaye arttırımı ve ortak değişikliği gibi işlemleri  ticaret sicilde yayınlanış tarihi itibari ile 60 gün içinde bakanlığa bildirmeleri zorunlu kılınmıştır. Bildirilmeyen her bir değişiklik için cezai işlem uygulanmaktadır. Bu yüzden yetki belgesi yenileme işlemleri esnasında müşterilerimizin ticaret sicil kayıtlarını da inceleyip ona göre evrak talebi yapılmakta ve ücretlendirme bildirilmektedir.
Bu yüzden bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. Personellerimiz tarafından detaylı inceleme yapıldıktan sonra sizlere işlemler, gerekli evraklar ve süreç hakkında detaylı bilgi içeren rapor sunulmaktadır. Bu sayede işlem süresini minimuma indirerek en kısa sürede sorunsuz işlem gerçekleştirilmektedir. Ortalama işlem süresi bir gün olup evraklarınız size teslim edilmektedir.

K2 Belgesi Yenileme İle Alakalı Diğer Sayfalar

K2 belgesi yenileme ücreti

K2 belgesi yenileme için gerekli evraklar

k1 belgesi yenileme için tıklayınız

k1 belgesi yenileme için gerekli evraklar

Yılmaz Danışmanlık K2 Belgesi Yenileme İşlemleri
k2 belgesi yenileme