0 212 653 11 87.. 0 530 114 84 23

K2 Belgesi Yenileme Süresi

K2 BELGESİ YENİLEME SÜRESİ K2 belgesi yenileme süresi yetki belgenizin bitiş tarihinden itibaren 540 gün içinde yenileme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yenileme ücretleri yenileme yapılan tarihe göre değişmektedir. K2 yetki belgenizin bitiş tarihinden itibaren 270 gün içinde başvuru yaparsanız belge ücretinin %5 ini ödeyerek yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 270 gün ile 540 gün arasında başvuru yapanlar ise %25 ini ödeyerek yenileme işlemini...

K1 Belgesi

K1 BELGESİ Yurt içi nakliyecilik belgesidir. K1 belgesi başvurusu için bazı şartlar mevcuttur. Öncelikli olarak aracı kamyonet olanlar için sadece il içinde kullanılabilen yıldızlı k1 belgesi verilmektedir. Bu belgenin fiyatı 2045 TL dir. Kamyon aracı olanlar için ise Şirketlerden 110 ton azami yüklü ağırlığa sahip araç sahibi olunması şartı konulmuştur. Kamyon sahibi şahıslardan ise 30 ton azami yüklü ağırlığa sahip...

K2 Belgesi

K2 BELGESİ Kendi aracı ile kendi mal ve eşyasını taşıyanların ürettiği malı müşterilerine sevk eden firmaların aracına alması gerekli belgedir. 4925 sayılı kara yolu taşıma yönetmeliği ile düzenlenen K2 yetki belgesi başvuruları için bizimle irtibata geçiniz. K2 belgesi fiyatı kamyon aracı olanlar için 10225 TL ve kamyonet aracı olanlar için ise 1022 TL dir. Yetki belgesine kayıt edilecek araç sayısına...
Geri 1 2 3 4 5 İleri

K1 Belgesi Yenileme

Son Güncellenme : 09 Nis 2013 18:22
k1 belgesi yenileme

k1 belgesi yenileme

K1 BELGESİ YENİLEME

İşlemlerinde öncelikle belge sahibinin şirket veya şahıs olmasına bakılır.

Bunun yanında belge türü de önemlidir.

Bildiğiniz gibi K1 belgeleri ”yıldızlı k1 belgesi” ve ”k1 belgesi”  olmak üzere iki çeşittir. Yıldızlı k1 belgesi sadece kamyonet sahibi olan nakliyecilere il içinde kullanmak koşuluyla verilmiştir. Böyle bir K1 belgesine sahipseniz yenilemek için bir adet kamyonet aracınızın olması kafidir. 2045 TL nin %5 ini ödeyerek yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Normal K1 belgesi yenileme işlemlerinde ise şahıslarda 30 ton azami yüklü ağırlığa sahip araç sahibi olmak ve şirketlerde 110 ton azami yüklü ağırlığa sahip araç sahibi olmak şarttır. Yenileme işlemleri esnasında mutlaka bu oranlarda ağırlığa sahip araç sunulması gereklidir.

Yeni yayınlanan yönetmelik ile aşağıda şekilde yenileme işlemleri düzenlenmiştir. Bu süreler ve koşullar dikkate alınarak yenileme işlemleri takip edilmelidir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesinin ikinci, üçüncü ve beşinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, aynı maddeye aşağıdaki altıncı fıkra eklenmiştir.

“(2) Yetki belgesi sahipleri tarafından yetki belgelerinin yenilenmesi için yetki belgesinin geçerlilik süresinin sona erdiği tarihten itibaren:

a) 270 takvim günü içinde Bakanlığa yazılı olarak müracaat edilmesi halinde; yetki belgesi, yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak yenilenir. Yenileme ücretinin, söz konusu 270 günlük süre içinde ve ödeme tarihindeki geçerli yenileme ücreti olarak ödenmesi şarttır.

b) 271 inci takvim günü ile 540 ıncı takvim günü arasında Bakanlığa yazılı olarak müracaat edilmesi halinde ise; yetki belgesi, yenileme ücreti olarak ödeme tarihindeki geçerli tam ücretin %25’i alınır ve bu ücretin ödendiği tarih esas alınarak yetki belgesi yenilenir. Söz konusu yenileme ücretinin belirtilen 271 inci takvim günü ile 540 ıncı takvim günü arasında ve ödeme tarihinde geçerli ücret esas alınarak ödenmiş olması şarttır.

K2 BELGESİ YENİLEME İÇİN TIKLAYINIZ

SRC BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SRC 1 BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SRC 2 BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SRC 3 BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SRC 4 BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SRC BELGESİ CEZASI İÇİN TIKLAYINIZ

SRC BELGESİ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

SRC BELGESİ FİYATI İÇİN TIKLAYINIZ

PSİKOTEKNİK BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÜDY belgesi için tıklayınız
ODY belgesi için tıklayınız

k2 belgesi yenileme için gerekli evraklar

k1 belgesi yenileme için gerekli evraklar

Yılmaz Danışmanlık K2 Belgesi Yenileme İşlemleri
k2 belgesi yenileme